wielu klientów nam zaufało zapraszamy

O Nas

Jesteśmy firmą rodzinną z długoletnim doświadczeniem, której warto zaufać.

 

Działamy na rynku od wielu lat. Firma nasza powstała w 1974 roku.

Dla nas klient jest najważniejszy dlatego poświęcamy nasz czas aby w pełni zrealizować oczekiwania na nas nałożone. Pracujemy z oddaniem i w miłej atmosferze, by sprostać wymaganiom naszych klientów. U nas każdy klient jest traktowany indywidualnie, jesteśmy otwarci na nietypowe projekty, służymy fachową radą jak również słuchamy sugestii zleceniodawców. Staramy się tworzyć przede wszystkim produkty, które będą zgodne z oczekiwaniami klienta. Tworzymy wizualizacje by ułatwić podejmowanie decyzji.

Zapewniamy terminowość oraz wysoką jakość naszych usług przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Podczas wszystkich lat działalności nasza firma zrealizowała szereg usług, zlecanych przez klientów z różnych miast Polski jak również z poza granic naszego kraju. Jesteśmy przedsiębiorstwem solidnym i rzetelnym.

Wykonujemy:

nagrobki, blaty kuchenne i łazienkowe, kominki, schody, tarasy, posadzki, parapety, ławy salonowe, stoły kuchenne, meble ogrodowe, wazony, toczone tralki i poręcze, tablice pamiątkowe.

Piękno i wytrzymałość kamienia naturalnego I jakość naszej firmy powodują, że nasze produkty charakteryzują się ponadczasową jakością i trwałością.

Bazując na naszym bogatym doświadczeniu, zachęcamy do korzystania z naszych usług.

Nasze surowce

Granity

Granit – głębinowa kwaśna skała o budowie jawnokrystalicznej, zbudowana z kwarcu, skalenia potasowego i plagioklazu oraz biotytu. Nazwa pochodzi z włoskiego – granito od łacińskiego, granum – ziarno.
Granit ma strukturę jawnokrystaliczną, najczęściej średniokrystaliczną, rzadziej grubokrystaliczną lub drobnokrystaliczną, niekiedy porfirowatą, teksturę bezkierunkową (bezładną), niekiedy ukierunkowaną. Przybiera różne barwy, najczęściej szare, jasnoszare, niekiedy prawie białe, białoróżowe, zielone, czerwone, ciemnoszare i inne.
Zastosowanie znajduje: bloki, krawężniki, nagrobki, blaty kuchenne, parapety, kominki, schody, stoły, posadzki, rzeźby.

Spieki kwarcowe

Spiek kwarcowy – mieszanka naturalnych minerałów. Nie występuje jednak naturalnie w środowisku, spieki powstają w wyniku mieszania, a następnie prasowania wielu minerałów, m.in. piasku kwarcowego, iłów łupkowych, skał granitowych oraz barwników. Powstałą mieszaninę utwardza się poprzez wypalanie w piecach hybrydowych. Proces przebiega w temperaturze przekraczającej 1200°C. 

Obok granitu i marmuru spieki kwarcowe są materiałem, który często można znaleźć we współczesnych wnętrzach. Dzięki wytrzymałości i odporności na uszkodzenia mechaniczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród klientów, architektów, projektantów wnętrz.

Marmury

Marmur – Skała metamorficzna powstająca w warunkach metamorfizmu kontaktowego oraz metamorfizmu regionalnego. Nazwa pochodzi od greckiego słowa MARMOROS = połyskujący. Może mieć barwę śnieżnobiałą, białą, kremową, żółtawą, szarą zielonawą, jasnoniebieską, szaroniebieską, fioletową, brunatną, czerwoną, stalową, różową lub czarną. Często bywa wielobarwny. Ma strukturę krystaliczną – blastyczną, równoziarnistą oraz teksturę masywną, bezładną lub kierunkową – smużystą, prążkowaną, laminowaną, warstwową, wstęgową, brekcjowatą albo fałdową.
Marmury są powszechnie stosowane do celów budowlanych, głównie jako kamień wykładzinowy, posadzkowy i dekoracyjny. Służą do wyrobu kolumn, postumentów, urn, ołtarzy, blatów stołowych i łazienkowych oraz kominków i parapetów. Po wypolerowaniu marmury uzyskują połysk. Stanowią doskonały, najczęściej używany materiał rzeźbiarski.
Zastosowanie znajduje: posadzki, blaty stołów, lady, schody, nagrobki, kominki, parapety, rzeźby.

Piaskowce

Piaskowiec – zwięzła, zwykle drobnoziarnista skała osadowa.
Powstaje w wyniku lityfikacji (cementacji) piasku pochodzącego z wietrzenia skał za pomocą spoiwa. Budowa od drobno- do gruboziarnistej, ziarna wielkości 0,1–2 mm. Barwa od od białej i szarej, poprzez żółtą i jasnobrązową po zieloną, czerwoną, brunatną i czarną.
Zastosowanie znajduje: elewacje, dekoracje wnętrz i ogrodów, nagrobki.

Jesteś zdecydowany?

Skontaktuj się z nami